Indický víkend na Lipně

 

Pro velký úspěch účastníků se v tomto roce 21. – 23. září konal již druhý tématický indický víkend. Účastníci velmi oceňovali klidné umístění v krásném přírodním prostředí, příjemné ubytování i místo k setkávání i cvičení a samozřejmě zajímavý program. V případě Vašeho zájmu o další termíny v roce 2013 nás kontaktujte, příp. sledujte tyto stránky.

Těšíme se na Vás.

Kontakt: Marie Rychlíková, 777 039 015, ria.india@centrum.cz

 Víkendový pobyt pro zdraví s exkluzivními učiteli z Indie, Nepálu a z ČR. Přednášky, besedy, konzultace, výstava, film a praktická cvičení.

Ukázka programu:

Pátek po zahájení pod vedením Jamuny Gurung a ing. Singha praktické cvičení pránájámy, dýchání, s cílem, aby účastnící pochopili důležitost pro své zdraví a praktikovali i po návratu domů. Proto se během pobytu bude opakovat ještě 2x.
Vegetariánská večeře, pro zájemce předání receptů a možnost nakoupení ingrediencí.
Večer přednáška s názornou ukázkou Léčení pránou.

Sobota ráno védické chození v trávě, pránájáma, snídaně.
Od 10ti hodin přednáška dra Easseyse Ájurvéda, nejstarší medicínský systém z Indie.
Mezi polednem volno,možnost osobních konzultací s lékařem.
Od 14ti hodin pokračování přednášky Nemoci podle typu člověka a léčba.
Přednáška ing Jany Šimonové na téma ájurvédská masáž, pančakarma.
Vegetariánská večeře.
Mgr Michal Strnad bude přednášet o pitném režimu a vodě.
Večer alternativně módní přehlídka nebo břišní tance pro zdraví.

V neděli ráno zahájíme procházkou s védickým chozením, praktickou pránájámou, snídaní.
Po snídani ukázka s povídáním o produktech z Indie k tématům, které o víkendu zazněly. Knihy, CD, léky, potravinové doplňky, potraviny, koření.

 

O lektorovi

George Eassey, O.M.D. pochází z Keraly v jižní Indii. Na konci 70.tých let odešel do USA, kde žil osmnáct let. Ájurvédu studoval ve státě New Mexico. Poté absolvoval magisterské studium tradiční čínské medicíny na College of Acupuncture v San Francisku, kde také v roce 1987 zahájil svoji akademickou činnost. V roce 1994 obhájil doktorát z orientální medicíny.

Patří ke generaci ájurvédských lékařů, kteří v USA otevřeli cestu k uznání ájurvédy jako platného medicínského směru. V roce 1998 založil v Praze první centrum ájurvédské medicíny v Čechách a na Slovensku. V obou zemích měl od roku 1995 více než osmdesát přednášek a seminářů a publikoval přes sto článků.

Fotogalerie

,

QR Code Business Card